Od 10 lat wspieram architektów, inżynierów i deweloperów w przygotowaniu i realizacji inwestycji budowlanych.

Specjalizuję się w prawie procesu inwestycyjno-budowlanego, zagospodarowaniu przestrzennym, prawie administracyjnym, ochronie dziedzictwa narodowego oraz prawie umów o prace projektowe (w tym – prawach autorskich do utworów architektonicznych).

Klienci nazywają mnie swoim Aniołem Stróżem. Mówią, że czują się przy mnie bezpiecznie, bo się nimi opiekuję, troszczę się o nich, na bieżąco pomagam w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych, a przede wszystkim – podchodzę do nich na co dzień z sercem, uśmiechem, pełnym zaangażowaniem i zrozumieniem dla tego, co dla nich osobiście ważne.

Do moich klientów należą m. in. Mennica Polska, JEMS Architekci, BBGK Architekci i
WXCA.
Doradzałam przy projektach SUD Architekt Polska i Grupy Capital Park, a także przy takich warszawskich inwestycjach jak Nowy Plac Unii, Centrum Praskie Koneser, Centrum Marszałkowska (d. Sezam), Cedet (d. DH Smyk) czy Terminal Cargo.
Wspierałam zarządzanie projektami prywatnymi i publicznymi w lokalizacjach w całej Polsce, również m. in. w Łodzi, Gdańsku i we Wrocławiu.

Łączę wiedzę praktyczną z wiedzą akademicką. Jestem doktorem nauk prawnych oraz autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu prawa publicznego, m. in. Komentarza do ustawy o muzeach, Komentarza do ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz Komentarza do tzw. specustawy drogowej.

Już na początku swojej kariery zauważyłam, że członkowie zarządów i menadżerowie prowadzący projekty oczekują od swojego prawnika więcej niż tylko porady prawnej.
Nie interesuje ich ani cytowanie przepisów, ani uczone wywody o rozbieżnościach w orzecznictwie i niuansach prawnych.
Oczekują otwartości na dyskusję i wspólnego wypracowania optymalnych dla nich rozwiązań oraz rzetelnego wsparcia biznesowego.
Oczekują zwięzłych rekomendacji i propozycji, które można wdrożyć, są praktyczne, i mają skalkulowane konsekwencje biznesowe.

By lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby, zdecydowałam się podniesienie swoich kompetencji. W wyniku odbycia gruntowych, zakończonych egzaminami szkoleń, uzyskałam certyfikaty coacha i mediatora.

W ten sposób ze „zwykłego” prawnika, stałam się „niezwykłym” doradcą.

Zależy mi, by każda osoba, z którą współpracuję, niezależnie od jej miejsca w hierarchii służbowej, czuła się ważna, potrzebna, współodpowiedzialna za losy firmy i konkretnego projektu, w którym uczestniczy, a jednocześnie zyskała dodatkową przestrzeń i inspirację dla dalszego rozwoju, nie tylko w życiu zawodowym, ale także rodzinnym i osobistym.
Najbardziej cieszy mnie, jak dzięki mojej pracy osoby, z którymi współpracuję, zyskują poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji z pracy.